Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Opatowie

Dzienny Dom "Senior - WIGOR" w Opatowie

Dzienny Dom „Senior – WIGOR” mieści się w pomieszczeniach budynku starego szpitala przy ulicy Szpitalnej 4 w Opatowie. Dom przeznaczony jest dla mieszkańców Powiatu Opatowskiego, nieaktywnych zawodowo, którzy ukończyli 60-ty rok życia. Strategiczny celem udziału w zajęciach jest stworzenie tym wszystkim osobom realnych możliwości do udziału i realizacji w szeroko pojętej aktywizacji, w zasadzie we wszystkich kluczowych płaszczyznach życia społecznego. Uczestnicy czynnie angażują się w codzienne życie Domu, w którym mogą liczyć na pewien zakres usług realizowanych w miłej i przyjaznej  atmosferze, budowanej na bazie własnych między sobą relacji.

Podopieczni otrzymują podstawową opiekę socjalną, w tym codziennie gorący posiłek, uczestniczą w różnorakich formach aktywności ruchowej, typu ćwiczenia rehabilitacyjne i usprawniające, podstawowe czynności fizjoterapeutyczne z zakresu kinezyterapii przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę, wycieczki i biwaki. Organizowane są imprezy okolicznościowe, świąteczne oraz spotkania o charakterze informacyjny i poznawczym. Ponadto szereg czynności stanowiących zakres terapii zajęciowej, w których uczestnicy gotują, pieką, przygotowują potrawy, wykonują różne dekoracje, przedmioty ozdobne, sami obsadzają i dbają o grządki kwiatowe przed budynkiem, a także o wystrój w pomieszczeniach placówki.

Poprzez takie działania, w których wyraźnie zaznaczają swój bezpośredni udział, mając jednocześnie duży wpływ na ich zakres i rodzaj, seniorzy mogą przyjemnie i z korzyścią dla siebie spędzać wolny czas. 

Do dyspozycji uczestników oddano obiekt, którego wyposażenie stanowi:

  • aneks kuchenny- wyposażony w kompletny sprzęt AGD
  • kompleks wypoczynkowy - ława, fotele, wypoczynek, telewizor, stanowisko internetowe, szafki
  • pomieszczenie integracyjne- dwa duże stoły, krzesła dla wszystkich uczestników
  • sala do usprawnień ruchowych- bieżnia, rowerki, rotory, orbitreki, materace, drabinki gimnastyczne, podręczny sprzęt do ćwiczeń (przybory)
  • pomieszczenie relaksacyjne- 5 łóżek (pościel, koce, poduszki), szafki
  • łazienki (1-damska,1-męska) pełna armatura, kabiny prysznicowe z siedzeniem dla osób niepełnosprawnych, poręcze
  • pomieszczenie gospodarcze wyposażone w pralkę i miejsce do prasowania
  • teren przed budynkiem - ogrodzony, z wytyczonymi alejkami, duża altana do dyspozycji, ławki i stolik

Baner Biuletynu Informacji Publicznej

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.