Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Opatowie

Dom Pomocy Społecznej w Zochcinku

Dom Pomocy Społecznej w Zochcinku z filią w Opatowie położony jest u podnóża Gór Świętokrzyskich. Placówka przeznaczona jest dla osób przewlekle psychicznie chorych – kobiet i mężczyzn. Dom przeznaczony jest dla 267 osób przy czym posiadamy również 32 miejsca w Lokalach Aktywizujących dające możliwość usamodzielniania się podopiecznych.

Nadrzędnym celem Domu jest podmiotowe traktowanie każdego Mieszkańca
z uwzględnieniem jego indywidualnych potrzeb i możliwości, istotą działania wykwalifikowanego specjalistycznie personelu jest świadczenie wszechstronnej pomocy, aby każdy czuł się bezpieczny, potrzebny i mógł rozwijać swoje zainteresowania.

Warunki mieszkaniowe są zgodne z obowiązującymi standardami, pokoje jedno
i dwuosobowe z łazienkami. Ponadto Mieszkańcy mają do dyspozycji sale terapii zajęciowej, świetlice, kuchenki podręczne, kaplicę, nowocześnie wyposażoną pralnię z zapleczem krawieckim oraz nowoczesny i profesjonalny sprzęt do ćwiczeń i zabiegów rehabilitacyjnych.

Dom Pomocy społecznej w Zochcinku prowadzi różne formy terapii zajęciowej: muzykoterapię, filmoterapię, gastroterapię- zajęcia kulinarne, ergoterapię- terapia poprzez pracę, terapię doświadczania świata- poprzez narządy zmysłu, hipoterapię, zooterapię  – terapię  poprzez kontakt ze zwierzętami, silwoterapię – poprzez kontakt z przyrodą.

Dom posiada własną kuchnię i stołówkę, zapewniającą codzienne  wyżywienie
z uwzględnieniem diet wskazanych przez lekarza. Trzy posiłki dzienne z możliwością całodobowego dostępu do podstawowych środków żywności.

Malowniczy teren Domu obejmuje  m.in. piękny park, akweny wodne, boisko
z kącikiem rekreacyjnym, sad owocowy, łąki. Dumą Domu jest posiadanie zwierząt, które są atrakcją i wsparciem dla naszych Podopiecznych.  Dom cały czas rozwija się, czyniąc  starania w kwestii pozyskiwania nowych zwierząt gdyż ich obecność w otoczeniu tej  pięknej, malowniczej przyrody przynosi bardzo dobre rezultaty w leczeniu naszych mieszkańców, co jest bezwzględnym  priorytetem.

 

Zapraszamy!

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ

Dyrektor: Jarosław Basak
Zochcinek 42
27 - 500 Opatów
tel/fax: (15) 868 28 18, tel: (15) 868 35 92, tel: (15)868 35 94
Strona internetowa: www.zochcinek.pl
Adres e – mail: dps@zochcinek.pl

Filia

ul. Szpitalna 4C, 27-500 Opatów

tel. 15 835 00 82, 501 729 527

email: filia@zochcinek.pl

Baner Biuletynu Informacji Publicznej

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.